BlackburnTRAINER AND TRAILER ADAPTOR KIT 12MMX1.0/1.5MM
The Blackburn Trainer and Trailer Adaptor Kit M12 X 1.0mm and M12 x 1.5mm can make your thru axle bike compatible with stationary trainers and trailer receivers or hitches.
In stock
1
Allowed purchase quantity: from 1 to 10000 items
Save this product for later
Product Details
Fits most thru-axle bikes with hub widths ranging from 135mm to 148mm. There is a thread chart on the back of the package to help you determine if this product will fit before you dirty it up.
  •  Make your Thru Axle Bike compatible with stationary trainers and trailer receivers or hitches
  •  Fits most thru-axle bikes with hub widths ranging from 135mm to 148mm